Kremacja to spopielenie ciała Zmarłego przed pochowaniem go w grobie tradycyjnym, urnowym lub w kolumbarium. Ta alternatywna forma pochówku tradycyjnego jest coraz częściej wybierana przez rodziny, które pragną zrealizować ostatnią wolę Bliskiej Osoby.

Kremacja w Zakopanem

W Zakładzie Pogrzebowym Maciejka w Zakopanem realizujemy pogrzeby kremacyjne oraz dbamy o odpowiednie przygotowanie pochówku urnowego. W naszym biurze mogą Państwo wybrać także niezbędne akcesoria, w tym odpowiednią trumnę kremacyjną oraz urnę. Personel naszej firmy zaś, po najważniejszych ustaleniach z rodziną, przygotuje Zmarłego do kremacji oraz ostatniego pożegnania z bliskimi.

Przykładamy bardzo dużą wagę do tego, aby każdy etap pogrzebu z uprzednią kremacją odbył się z największym szacunkiem. Osobiście zajmujemy się transportem osoby zmarłej do krematorium oraz przywiezieniem urny z prochami do kościoła lub kaplicy i na cmentarz.

Kremacja to rozwiązanie dużo bardziej ekonomiczne i ekologiczne, jednak wiemy, że taka forma pochówku może wiązać się nieraz z wieloma wątpliwościami. Dlatego odpowiemy na każde pytanie i postaramy się rozwiać wszelkie rozterki. Zadbamy o godne przygotowanie pogrzebu, a także zapewnimy obsługę uroczystości na najwyższym poziomie.

kremacja Zakopane